Jak wymienić przednie klocki hamulcowe?

Jak wymienić przednie klocki hamulcowe?

W większość z nas korzystamy z usług mechaników samochodowych, aby wykonali dla nas naprawę pojazdu. Jednak są tutaj z pewnością majsterkowicze i złote rączki, którzy nie boją się nowych doświadczeń i są pewni, że w temacie naprawy samochodów mogą wiele zrobić samemu. Jeżeli temat nie wymaga nadzwyczajnych narzędzi specjalistycznych, to działania takie jak wymiana kół, tarcz, klocków hamulcowych i inne – nie powinny przysporzyć nam problemów. Wystarczy wiedza i praktyka. Zatem, jak dokonać wymiany klocków hamulcowych?

 

Instrukcja wymiany przednich klocków hamulcowych w samochodzie osobowym

1) Podnieś samochód do góry tak, aby koło nad którym będziesz pracować nie stykało się z ziemią. Pamiętaj o zabezpieczeniu pojazdu poprzez zablokowanie klinem przynajmniej 1 koła stojącego na ziemi.

2) Odkręć i zdejmij koło, które przygotowałeś wcześniej do wymiany klocków poprzez uniesienie odpowiednio samochodu do góry.

3) Odkręć dolną śrubę zacisku i odchyl go do góry.

4) Usuń stare klocki hamulcowe.

5) W tej instrukcji pomijamy wymianę tarcz hamulcowych, ale jeżeli stwierdzisz, że one również nadają się do wymiany, w niedługim czasie powstanie poradnik jak to zrobić.

6) Ściągnij blaszki z dolnej i górnej części zacisku.

7) Oczyść zacisk w miejscach, które przylegają do klocków hamulcowych.

8) Zadbaj o nasmarowanie miejsc stykowych blaszek z klockami oraz klocków hamulcowych w miejscach przylegających do blaszek.

9) Załóż blaszki na zaciski.

Zobacz również wideo, na którym prezentowane są wyżej opisane czynności

Foto: YouTube

One thought on “Jak wymienić przednie klocki hamulcowe?”

  1. Sąsiad mówił że sam sobie klocki wymienia bo to taka prościzna. Ja jednak zamówiłem sobie nówki oe z delphi na necie i samochód do warsztatu zaprowadzę. Kiedyś już się porywałem na takie wymiany i i tak skończyło się to na specjalistycznej wizyce w warsztacuie bo mi biło w tarczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *